Zaznacz stronę

Najważniejszy element dobrego trawnika to nie – drogie nasiona trawy, nawozy, wertykulatory itp. Najważniejsza jest kosiarka. Spalinowa zamieni się po jakimś czasie w wyjące, trudne do opanowania  monstrum straszące wszystkie koty w okolicy i nie dające spokoju naszym sąsiadom.

Elektryczna po jakiś czasie doprowadzi nas do nerwicy ze względu na wiecznie plączący się pod nogami kabel. Podstawową wadą tradycyjnych kosiarek jest jednak to, że koszą trawę zbyt wysoko, szarpiąc przy tym jej końce. Idealna do trawy jest wypróbowana przez wieki kosiarka ręczna, bębnowa. Przycina ona trawę idealnie równo na bardzo małej wysokości, na której inne kosiarki „orzą ziemię”. Jeśli jeszcze zainwestujemy w walec do trawy za ok. 150 zł to w cenie tradycyjnej kosiarki pozyskamy narzędzia do idealnego trawnika. „Spalinówka”  może kosztować od 1200 do 1700 zł.  Zostanie nam jeszcze sporo pieniędzy na dobre nasiona czy automat do odkręcania węża, włączający zraszacz co jakiś czas.

Sekretem jest tu nie konstrukcja bębnowej kosiarki lecz sposób jej użycia. Wyciągamy ją za każdym razem gdy jesteśmy na działce lub w ogrodzie. Zwykle jest tak, że nie chce się nam rozciągać kabla elektrycznej kosiarki lub odpalać spalinowej i czkamy trochę jak trawa podrośnie. Przy bębnowej używamy  ją bardzo często gdyż jest tak poręczna jak miotła a można przy tym nieźle się wyżyć fizycznie. Przyjemnego koszenia i pięknych trawnikowych dywanów! Ten pan na filmie ma prawdziwy trawnik!

Jeden pan w Dęblinie też ma taką od dawna i jej używa w ogródkach działowych przy garażach na Lotnisku.  Siedzi na działce  całymi dniami ale ten jego trawnik jest naprawdę idealny.


źródło: https://szpinaktak.wordpress.com/2012/05/26/jak-zrobic-angielski-trawnik/