Zaznacz stronę

Rok 2021 – to rok kolejnych dwóch fal pandemii koronawirusa SARS COV 2, to jest trzeciej i czwartej, które przypadły odpowiednio na pierwszą i druga połowę roku. Życie nasze było podyktowane restrykcjami wprowadzonymi przez Rząd. PZD dostosowując się do panujących obostrzeń, dostosowywał działania ROD-ów. Stąd w lutym została podjęta uchwała przez PZD, że Walne Zebrania w roku  2020 i bieżący, jeśli sytuacja na to pozwoli, mają odbyć się do 31 sierpnia. Również zebrania i działania zarządów były ograniczone. Znów ogródki dla ich Użytkowników stały się odskocznią od ciągłych niepokojących zdarzeń związanych z pandemią.

W związku z trzecia falą wirusa, która przypadła na początek roku, praca Zarządu była zawieszona, na ten czas odbywały się dyżury telefoniczne Członków Zarządu. Wraz z powolnym luzowaniem obostrzeń pierwsze zebranie Zarządu w naszym ogrodzie odbyło się 20 kwietnia. W związku z nieodżałowaną  śmiercią jednego z Członków Zarządu, na to miejsce powołano Pana Wojciecha Janoszek.   ROD Złote Łany zyskał dwóch Współgospodarzy. W kwietniu w wyniku zmiany ustawy o gospodarowaniu odpadami Rod Złote Łany zakupił na własność pojemniki na śmieci. W drugiej połowie maja odbyła się wiosenna akcja kontener, gdzie został wystawiony kontener na odpady zielone. Końcem maja odbył się wiosenny przegląd działek. W czerwcu wymienione zostały zawory wodne na alejkach Azaliowej i Liliowej. W Lipcu sieć kamer przy Domu Działkowca została rozbudowana o dwie dodatkowe kamery.

W ramach Pikniku Rodzinnego, który odbył się 15 sierpnia, na terenach rekreacyjnych sąsiadujących z Naszym ogrodem, w Domu Działkowca miał miejsce poczęstunek dla Seniorów osiedla Złote Łany. Rodzinny Ogród Działkowy jako współorganizator udostępniło Świetlicę a Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany przygotowała poczęstunek.

21 sierpnia zostało przeprowadzone Walne Zebranie zaległe (2020)i bieżące. Ze względu na obowiązujące obostrzenia Walne Zebranie odbyło się przed Domem Działkowca. Wrześniowy Dzień Działkowca się nie odbył z powodu obostrzeń. Należy przypomnieć, iż jesień to czwarta fala koronawirusa.

We wrześniu prezentowaliśmy interpelację Radnego Maksymiliana Pryga, do Prezydenta m. Bielsko – Biała w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych poruszających się ulicą Liściastą wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych „ZŁOTE ŁANY” – cdn.

Na przełomie września i października zostało naprawione ogrodzenie przy wyremontowanej drodze dojazdowej obok bramy. Naprawa polegała między innymi na zrobieniu nowej części ogrodzenia. Również w tym czasie bramka od ulicy Liściastej zyskała nowy wygląd. Prace jakie zostały wykonane – to usunięcie ziemi zalegającej na chodnikach oraz pomalowanie całości.

W październiku zrobiło się głośno o naszym ogrodzie na jednym z bielskich portali bielsko.biala.pl – „Cuda w ogródkach” oraz w Kronice Beskidzkiej, za sprawą Działkowicza ROD Złote Łany.

10 Listopada W Domu Działkowca miał miejsce Dzień Seniora. Okoliczność ta została zorganizowana  przez Fundacje Aktywności Społecznej Złote Łany z udziałem ROD Złote Łany. W ramach tego dnia odbył się poczęstunek, występ uczennicy jednej z bielskich szkół, pokaz mody, upominki dla każdego z uczestników.

Listopad i październik to jesienna akcja kontener, przy każdej z bram dwukrotnie zostały wystawione kontenery. 11 Listopad to Dzień odzyskania Niepodległości, na Dom Działkowca, maszt, bramy zostały powieszone flagi. Na święta Bożego Narodzenia choinka przy Domu Działkowca kolejny raz rozświetliła święta w naszym ROD.