Zaznacz stronę

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż remont drogi dojazdowej do ROD Złote Łany wchodzi w kolejny etap. Przypomnijmy Zarząd wraz z sympatykami naszego ogrodu stworzyli Projekt: Dojazd do Rodzinnych Ogródków Działkowych ”Złote Łany”, który został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, gdzie poparło go 326 osób, tym samym zdobyliśmy środki na remont drogi dojazdowej od ulicy Złotych Kłosów. Poniżej wygląd obecny drogi i przypomnienie postów dotyczących tego wydarzenia:

Wygląd obecny

http://rod.zlotelany.pl/aktualnosci/mamy-to-dojazd-do-rodzinnych-ogrodkow-dzialkowych/

Wróćmy do meritum, mamy gotowy projekt budowlany na remont naszej drogi dojazdowej, zatwierdzone kosztorysy. Powstanie droga o szerokości 3,5 m, długości 29,5 m, wyłożona kostką ażurową. Zostanie wymieniona brama wjazdowa na nową oczywiście dwu skrzydłowa, całość uwieńczy tablica informacyjna o formie finansowania tej inwestycji – Budżet Obywatelski, tablica ta zostanie osadzona na kamieniu/głazie.
Remont będzie obejmował następujące prace:
– usunięcie nawierzchni, części humusu, nawierzchni – płyt betonowych,
– usunięcie porosłych krzewów, pielęgnacyjnym przycięciu drzew,
– usunięciu obecnej bramy wjazdowej.
W naszym zakresie zostanie naprawiony płot.

Wraz z rozpoczęciem remontu drogi osoby korzystające z tego przejścia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do obowiązujących znaków, wyznaczonych przejść. Projekt przewiduje, że na budowie będzie kilkudziesięciu pracowników, dźwigi, ciężki sprzęt, środki transportu, wykopy – itd. więc o wypadek nie będzie trudno. Dlatego apelujemy o rozsądek i rozważne podejście do sprawy, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze. Poniżej przedstawiam kilka wycinków z projektu celem wyobrażenia efektu końcowego.

Droga będzie wyłożona kostką ażurową
Rysunek przykładowej bramy
Wycinek z projektu tablicy informacyjnej