Zaznacz stronę

Działkowicze, poniżej przedstawiam treść maila wraz z załącznikami w formie zdjęć, które dostaliśmy z Urzędu Miasta a dokładnie z Wydziału Gospodarki Odpadami. Wiadomość ta dotyczy złej segregacji śmieci, żeby nie pisać jej braku, która została stwierdzona przy ostatnim odbiorze odpadów (frakcja metale i tworzywa sztuczne), przez firmę świadczącą usługi. Na zdjęciu poniżej nr 2, w odpadzie Metale i tworzywa sztuczne widzimy styropian budowlany, kawałki płyty gipsowej w kartonie – to nie odpad komunalny!!!! TO ODPAD BUDOWLANY, ODDAJE SIĘ GO DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW – mówiąc prosto PSZOK!!!!!! Oczywiście karton to inna frakcja.

Zdjęcie 2

 Jak sami zauważycie treść wiadomości jest bardzo wymowna, więc jeśli nie zastosujemy się do po niższej informacji zapłacimy więcej!!! Osoba, która wyrzuciła ten odpad działa na szkodę nie tylko swoją, ale też innych użytkowników działek ROD Złote Łany, przestrzegających zasady segregacji. Firma SUEZ Bielsko – Biała SA świadczy usługę WYWOZU, nie sortowania odpadów!!!!! Obowiązek segregacji spada na Nas, DLATEGO PAMIĘTAJMY, jak będziemy segregować – tak będziemy płacić. A poniżej wiadomość z UM.

Dzień dobry,

W nawiązaniu do przeprowadzonej rozmowy tel. informuję, że w dniu
26 maja 2020 r. na nieruchomości przy ul. Liściastej 44, w pojemnikach na Metale i tworzywa sztuczne  Wykonawca SUEZ Bielsko-Biała S.A. stwierdził niewłaściwy odpad (nieselektywną zbiórkę odpadów komunalnych). W załączniku przesyłam zdjęcia. W związku z ustaleniami odpady zostaną odebrane jako zmieszane 
do 3 dni roboczych. Jednocześnie informuję, iż kolejne przypadki stwierdzenia nieselektywnej zbiórki odpadów komunalnych skutkować będą koniecznością przeprowadzenia postępowania oraz wydaniem decyzji zwiększającej opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Z poważaniem

……………………RODO………………………………….
Wydział Gospodarki Odpadami
Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Podsumowując –  pojemniki znajdujące się  na terenie ogrodu są koszami na śmieci komunalne,  inne odpady – (patrz zdjęcie nr 2) wywozimy na PSZOK, który najbliżej znajduje się przy ulicy Straconki 1 obok Gemini Park. Ponadto przypominamy, że każda frakcja śmieci odbierana jest co 14 dni, dlatego prosimy o umiejętne pozbywanie się posegregowanych odpadów, tak by uniknąć podobnej sytuacji jak na zdjęciu głównym, gdzie śmieci powinny być w koszach a nie obok nich!!!. Poniżej podaje przydatne linki:

Jak sortować śmieci:

http://www.suez.bielsko.pl/jak-sortowac

Harmonogram odbioru śmieci znajdziecie tutaj:

http://www.suez.bielsko.pl/harmonogram-odbioru-odpadow